„Mam tekst i co dalej? Proces redakcyjny krok po kroku” – Anna Adamczyk

Wspominałam już nie raz, że pracuję jako korektorka, redaktorka i recenzentka wewnętrzna, dlatego wszelkie aspekty związane z wydawaniem książek są mi bliskie. Miałam niedawno przyjemność objąć patronatem kolejną ważną pozycję o tej tematyce.

Mam tekst i co dalej? Proces redakcyjny krok po kroku Anny Adamczyk z Warsztatu słów to pozycja idealna dla początkujących autorów. Ania wyjaśnia w e-booku prosto i konkretnie, co powinniście zrobić, aby wydać swoją książkę. Pomoże Wam przygotować się na poszukiwania redaktora i korektora, wskaże miejsca, gdzie należy ich szukać, poinstruuje, jakie zawrzeć pytania w mailu do wybranego specjalisty. Dzięki niej przygotujecie się do przyszłej wyceny oraz oszacujecie czas pracy nad tekstem. Uwierzcie mi, to wszystko trwa dłużej, niż Wam się wydaje.

Autorka podzieliła swoją książkę na trzy części: „Co dalej z tekstem?”, „Jak redakcja wpływa na tekst?” oraz „Jak współpracować z redaktorem lub korektorem?”. Dokładny spis treści znajdziecie na koncie Warsztatu słów. Koniecznie do niego zajrzyjcie.

Ostatnio czytam sporo e-booków branżowych, ale muszę przyznać, że z nich wszystkich wizualnie najbardziej ujęła mnie właśnie książka Ani. Nie tylko ma przepiękną okładkę, ale w środku prezentuje się równie ładnie.

Jako redaktorka i korektorka chciałabym też zaznaczyć, że autorka zwraca uwagę na bardzo ważną rzecz – autor i redaktor/korektor prowadzą dialog. Dlatego też nie musicie się obawiać, że redaktor zmieni coś wbrew Waszej woli. Jeśli nie zgodzicie się na jakąś poprawkę, redaktor ją wycofa. Gdy dane zdanie lub zagadnienie zawiera błąd, na pewno zasugeruje Wam jeszcze inne rozwiązanie. Dlatego w książce Mam tekst i co dalej? tak dużo miejsca poświęcono na wybór odpowiedniej osoby. Musicie czuć, że to jest specjalista, z którym dobrze się czujecie.

Jako dodatek do e-booka autorka załączyła bazę kontaktów z osobami z branży. Do końca czerwca można go dostać jako gratis.

Jeśli jesteś autorem i właśnie skończyłeś pisać książkę, zajrzyj do e-booka Ani Adamczyk. Przeczytaj go i zacznij poszukiwania odpowiednich osób do współpracy. Oczywiście możesz też napisać do mnie. Chętnie porozmawiam z Tobą o Twoim literackim dziecku.

„Mam tekst i co dalej Proces redakcyjny krok po kroku” – Anna Adamczyk

Książkę możecie zamówić na stronie autorki.

Alicja

Zajmuję się redakcją, korektą oraz recenzjami wewnętrznymi. Poprawiam głównie beletrystykę oraz teksty publicystyczne z dziedziny kultury i sztuki. Współpracuję zarówno z wydawnictwami, jak i osobami prywatnymi. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy oraz gram w planszówki.

Dodaj komentarz