„Bydgoscy Muzycy w hołdzie dla Pink Floyd”

19 grudnia 2010 roku odbył się kolejny koncert z cyklu Bydgoscy Muzycy w hołdzie dla… jakiejś wielkiej osobistości muzycznej.

To już piąta odsłona tej wspaniałej imprezy. Poprzednio hołd składano takim artystom jak: Ryszard Riedel, Jimi Hendrix, John Lennon, Tadeusz Nalepa. Niedzielny koncert poświęcony był legendarnej grupie Pink Floyd.

Dzięki pomocy sponsorów bilet na prawie trzygodzinną imprezę kosztował zaledwie 25 zł. Za tę cenę usłyszeliśmy aż cztery znakomite zespoły. Były to Abbey Road, Heldorado, Pinkroom oraz Kamanda π-ef. Zapowiadał je i wprowadzał nas w historię Pink Floyd Zdzisław Pająk, legenda polskiego radia.

Paulina Mączka

Jako pierwsza wystąpiła Paulina Mączka z piękną balladą Shine on Your Crazy Diamond, na gitarze akompaniował jej Marcin Degowski. Z pewnością pamiętacie, że to on jest pomysłodawcą i twórcą całego przedsięwzięcia.

Heldorado

Po tym klimatycznym wprowadzeniu na scenie zagościł zespół Heldorado, którego niezwykle żywe interpretacje znanych przebojów od razu rozruszały publikę. Przy Another Brick in the Wall ciężko było usiedzieć na miejscu.

Pinkroom

Po nich pojawili się muzycy z Pinkroom, którzy także nadali swój specyficzny rys takim utworom Pink Floyd jak Hey You czy Money.

Abeby Road

Abeby Road zagrali najwięcej, bo aż sześć przebojów, a ich interpretacje najbardziej przypominały klasyczne wykonania. Usłyszeliśmy między innymi Wish You Were Here oraz Breathe.

Kamanda π-ef

Na samym końcu powrócił Marcin Degowski wraz z zespołem Kamanda π-ef. Jako ostatni utwór zagrali początkowe Shine on Your Crazy Diamond. Było to znakomite zakończenie wspaniałego koncertu.

Dzięki tej imprezie udało mi się nie tylko usłyszeć na żywo legendarne utwory Pink Floyd, ale także poznać kilka ciekawych zespołów, na których koncerty z pewnością się wybiorę. I już teraz zachęcam Państwa do udziału w kolejnych odsłonach cyklu Bydgoscy Muzycy w hołdzie dla… Z pewnością wam się spodobają.

Bydgoscy Muzycy w hołdzie dla Pink Floyd

Tekst oryginalnie napisałam w 2010 roku dla portalu IRKA.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o serii koncertów Bydgoscy Muzycy w hołdzie dla… to przeczytaj mój wywiad z Marcinem Degowskim.

Alicja

Zajmuję się redakcją, korektą oraz recenzjami wewnętrznymi. Poprawiam głównie beletrystykę oraz teksty publicystyczne z dziedziny kultury i sztuki. Współpracuję zarówno z wydawnictwami, jak i osobami prywatnymi. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy oraz gram w planszówki.

Dodaj komentarz